E diel, 14 Prill, 2024

Flamuri Gjigand i Kosovës, që synon të thyej rekordin botëror “Guinness” – punuar nga artistja nga Drenica

- Advertisement1-

Siç mund ta shihni edhe nga pamjet që sjellë Kids of Kosova, mozaiku gjigant i Flamurit të Republikës së Kosovës po merr formë.


Arbnora Fejza-Idrizi nga Skenderaj së bashku me stafin e saj dhe 25 nxënësit nga qyteti i Skenderajt po punojnë pa reshtur për të realizuar Mozaikun me të Madh Origami në Botë, Flamurin e Republikës së Kosovës.

- Advertisement -

Shikoni videon:

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...

Sfida matematikore: Gjeni numrat në mënyrë që çdo trekëndësh dhe vijë horizontale të përmbajë numrat nga 1 deri në 9

Shumë prej jush do të thonë se matematika është shumë e mërzitshme dhe e...