E enjte, 22 Shkurt, 2024

Feston 2 vjetorin, Granit Xhaka bën dedikimin më të ëmbël për vajzën e tij

- Advertisement1-

Vajza e Granit Xhakës, Ayana, feston sot dy vjetorin dhe nuk mund të mungonte një urim nga ylli i futbollit me origjinë shqiptare.


“Gëzuar ditëlindjen engjëlli im i bukur. Ende nuk mund ta besoj se je 2 vjeçe tashmë. Jam mëse i bekuar që kam vajzën më të mirë bashkë me motrën tënde të vogël. Kjo është gjithçka që një baba kërkon.
Do jem pranë teje gjithmonë. Të DUA. “, – shkruan ai.

- Advertisement -

Kujtojmë se në prill të këtij viti, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, u bënë prindër për herë të dytë. Ata u bekuan sërish me një vajzë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë futbollisti, pasi ka ndarë në rrjete sociale një foto shumë emocionuese, duke mbajtur të voglën në krahë.

Graniti është shprehur më shumë se i lumtur për ardhjen në jetë të vajzës dhe ka zbuluar emrin e veçantë që kanë zgjedhur për të.

“Nuk kam më vetëm një princeshë të bukur, tani kam dy. Laneya Xhaka 24/04/2021”, ka shkruar Graniti përkrah fotos.

- Advertisement -

Ylli i Arsenalit nëpërmjet një videoje të publikuar në InstaStory ka ndarë me të gjithë tatuazhin e ri në krah, emrin e vajzës së porsalindur – Laneya. Ai gjithashtu ka tatuazh dhe emrin e Anayës.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...