E martë, 23 Korrik, 2024

Fëmijët e lindur në vjeshtë janë unikë, lista e emrave të bebeve që lindin këtë sezon

- Advertisement1-

Nëse jeni të dashuruar me pulovrat e trasha, kungujt, gjethet, Halloween-in, mollët, batanijet apo ҫdo gjë tjetër që të ofron vjeshta, nuk jeni vetëm.

Nëse fëmija lind mes shtatorit dhe dhjetorit, vjeshta do të jetë gjithmonë për të stina e preferuar.

- Advertisement -

Megjithatë, fillimisht, nëse akoma jeni në kërkim të emrit të tij, ja një listë me disa nga emrat universalë të fëmijëve në stinën e vjeshtës.

Disa mund t’ju duken qesharakë, të tjerë interesantë. Disa mund të merren në konsideratë. Hidhuni një sy.

Adam

Amber

Aurelia

- Advertisement -rrrrrrr

Azalea

Barley

Celeste

Clay (Klei)

Cora (Kora)

Crimson

Dahlia

Dakota

Ember

Emerald (a)

Emmy

Eve

Flint

Garnet

Hazel

Ivy (Ivi)

Jack

Jade (Jada

Laurel

Libra (ose Livra)

Mea

Magnolia

Maiza

Mon

Nova

Octavia

Oliver

Opal

Phoenix

Radley

Raven

R(h)ea

Rory

Rosemary

Ro(w)an

Rubi

Ruela

Rya

Saffron

Sapphire

Sienna

Silas

Talia

Tanny

Violet

Xander

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...