E diel, 14 Korrik, 2024

Esila Morina, 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë

- Advertisement1-

Esila Morina, 5 muajshe nga Kamenica ka nevojë për ndihmë.

Familjarët përmes një postimi në Facebook kanë shkruar se Esila ka tumor në zemër dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit, shkruan Kids of Kosova.net.

- Advertisement -

APEL PËR NDIHMË

Esila Morina e lindur më datë 25.05.2020, nga Komuna e Kamenicës, me vendbanim në Hodonoc, është diagnostifikuar me Tumor Gjigant në Zemër dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit. Prindërit Fisniku dhe Almedina, kanë dy fëmijë Reisin- tre vjeçar (i cili është i prekur me Sindromën Down), si dhe Esilën 5 muajshe.
Vajza do të trajtohet në spitalin e Turkisë, pas kimioterapise do të operohet.
Për shkak të kushteve ekonomike dhe pamundësisë për mbulimin e shpenzimeve, prindërit bëjnë apel për ndihmë financiare.
Për detaje tjera do te njoftoheni ne vazhdimesi..

Ndihmat mund të dërgohen në këto të dhëna:
Xhirollogaria për Kosovë:
Emri dhe mbiemri: Almedina Morina
Raiffaisen Banka
Nr. i xhirollogarisë: 1507001006056860

Xhirollogaria për Evropë:
Beneficiary’s name: Almedina Morina
SËIFT code: RBKOXKPR
IBAN XK051507001006056860

Bamirës Zoti ju shpërbleftë!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...