E diel, 14 Korrik, 2024

Esila Fejzula, 3-vjeçarja  nga Shkupi e cila flet 3 gjuhë të huaja – kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese

- Advertisement1-

I ka veç 3-vjet, por qysh tani di tre gjuhë të huaja. Gjuhën Angleze, Gjuhën turke dhe atë maqedone.

Edhe pse ende nuk ka filluar parashkollorët, ajo di Alfabetin e Gjuhës Shqipe, ndërsa di të shkruaj shumë mire.

- Advertisement -

 

Di edhe të vizatojë bukur, çka e dëshmojnë vizatimet që bën.

Kjo është Esila Fejzula me prejardhje nga Shkupi, por që jeton në Fushë Kosovë.

Ajo për “Kids of Kosova” ka dërguar video ku tregon si i flet tre gjuhët e huaja, ndërsa ka dërguar edhe disa vizatime për të treguar talentin e saj.

Esila përmes një video dërguar për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) tregon se kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese, ndërsa jep mesazhin edhe për bashkëmoshataret e saj.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Pranvera Qerimi, mësuesja nga Ferizaj: Punën në arsim e nisa më 2022, ndjenjë e veçantë kur e kapa ditarin – s’do ta harroj...

Para dy vitesh nisi punën në arsim. Thotë se nuk do ta harroj kurrë...

INTERVISTË| Selvije Makolli, mësuesja nga Prishtina që pas orarit mëson fëmijët me kancer në Onkologji: Jam e lumtur që po ju ndihmoj

29 vite kontribut të çmueshëm në arsimin shqip si mësuese e matematikës, ku vazhdon...

INTERVISTË| Mirvete Bahtiri – drejtoreshë e shkollës “Zenel Hajdini” në Prishtinë: Të kërkojmë vazhdimisht ngritje të cilësisë në arsim

Intervistë me Mirvete Bahtiri - drejtoreshë e shkollës "Zenel Hajdini" në Prishtinë Sa është e...

INTERVISTË: Isa Zenuni, drejtor i shkollës “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës: Performanca e mësimdhënësve të bëhet nga inspektorët e arsimit

Gazeta Online AlbanianEducation.net që i dedikohet fushës së arsimit ditë më parë publikoi një...