E premte, 21 Qershor, 2024

Është kjo Krishtlindja e parë e bebit tuaj? Këtu janë 5 gjërat bazë që duhet të bëni me patjetër

- Advertisement1-

Nëse kjo është Krishtlindja e parë për bebin tuaj, frymëzohuni nga ky shkrim për t’i bërë ato të paharrueshme. Ju duhen shumë pak gjëra.

1.Veshja është kryesorja, është gjysma e atmosferës. Për fat, sot në dyqanet për fëmijë mund të gjesh rroba me tematikë Krishtlindjeje. Ka për të gjitha moshat, edhe për fëmijë nga 0-3 muaj.

- Advertisement -

2.Krijo një album fotografik në pemë. Merr një foto të këtij viti të bebit tënd, vendose në një kornizë të vogël dhe vare në bredh. Bëj të njëjtën gjë Krishtlindjen tjetër dhe kështu, vit pas viti, do kesh krijuar një “album fotografik festiv” për fëmijën tënd.

3. Mos harro çorapen. Ajo është një nga simbolet e festave dhe nuk duhet të mungojë kurrsesi në Krishtlindjen e parë. Ju mund ta gjeni atë të gatshme, ose mund ta krijoni me çorapen e bebit. Mjafton t’i shtoni me qëndisje emrin e tij dhe vitin.

- Advertisement -

4. Bëji sa më shumë foto bebes. Ai do të jetë i veshur si elf, ose si Babagjysh dhe kjo do jetë diçka unike. Ose mund ta fotografosh pranë pemës apo dhuratave ngjyra-ngjyra. Gjithçka që ka lidhje me festën, për të pasur kujtime origjinale.

5.Shkruaji një letër fëmijës tënd. Ndonëse do të duhet të kalojë shumë kohë përpara se ai të mund ta lexojë, ky do të jetë një kujtim i mrekullueshëm për të ardhmen. Mos harroni të përmendni në letër se sa të lumtur jeni që po festoni Krishtlindjen e parë me të dhe se bebi është dhurata më e bukur që mund të merrnit për festa.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...