E martë, 16 Prill, 2024

Emocionuese: 7-vjeçari nis të ecë pas operacionit të 15-të

- Advertisement1-

Ronaldo Toluli është vogëlushi nga Fushë-Kruja që ka kryer plot 15 operacione, 14 prej tyre në Turqi dhe më të fundit në Spitalin Amerikan 2, pasi nuk kishte njërën këmbë.

Operacioni i 15 i vogëlushit 7-vjeçar u realizua më 9 tetor të 2020 dhe tashmë ai mund të ecë normalisht.

- Advertisement -

Të ftuar në “ABC e Mëngjesit”, nëna e tij Rudina dhe Ronaldo kanë falenderuar gazetarin Osman Stafa që prezantoi rastin dhe producentin Turjan Hysko që pagoi protezën.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...