E martë, 23 Korrik, 2024

Emisioni “Shqip Art” me Ejza Hoxha – E ftuar – Poetja Mimoza Xhindi/ VIDEO

- Advertisement1-

Poetja, aktivistja dhe drejtoresha e shkollës, Mimoza Xhindi, është mysafirja e Ejza Hoxhas këtë javë.

Poetja Xhidi ka folur për librat e saj që ka botuar, ku dallon dhe një prej librave që i ka kushtuar edhe një ngjarje të rëndë që i ka ndodhur në familje.

- Advertisement -

Më poshtë mund ta ndiqni intervistën e plotë:

Pjesa e parë: 

 

Pjesa e dytë:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Pranvera Qerimi, mësuesja nga Ferizaj: Punën në arsim e nisa më 2022, ndjenjë e veçantë kur e kapa ditarin – s’do ta harroj...

Para dy vitesh nisi punën në arsim. Thotë se nuk do ta harroj kurrë...

INTERVISTË| Selvije Makolli, mësuesja nga Prishtina që pas orarit mëson fëmijët me kancer në Onkologji: Jam e lumtur që po ju ndihmoj

29 vite kontribut të çmueshëm në arsimin shqip si mësuese e matematikës, ku vazhdon...

INTERVISTË| Mirvete Bahtiri – drejtoreshë e shkollës “Zenel Hajdini” në Prishtinë: Të kërkojmë vazhdimisht ngritje të cilësisë në arsim

Intervistë me Mirvete Bahtiri - drejtoreshë e shkollës "Zenel Hajdini" në Prishtinë Sa është e...

INTERVISTË: Isa Zenuni, drejtor i shkollës “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës: Performanca e mësimdhënësve të bëhet nga inspektorët e arsimit

Gazeta Online AlbanianEducation.net që i dedikohet fushës së arsimit ditë më parë publikoi një...