E premte, 19 Prill, 2024

Ekspertët e modës kanë vendosur: Kjo do të jetë ngjyra kryesore e sezonit të vjeshtës

- Advertisement1-

Kjo nuancë u rri shkëlqyeshëm të gjithave.

Ngjyra bezhë është bërë shumë aktuale gjatë vitit të kaluar, ndërkaq popullariteti nuk do t’i humbë as gjatë vjeshtës, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Stilisitët dhe dizajnerët pajtohen, nëse do të detyrohen të zgjedhin vetëm një ngjyrë për sezonin e vjeshtës, atëherë kjo gjithësi do të jetë nuanca neutrale.

Për shumë arsye është e mirë dhe e preferuar. Para së gjithash, u rri të gjithave mirë, pa marrë parasysh ngjyrën e tenit dhe të flokëve dhe, e dyta, shumë lehtë kombinohet me të gjitha ngjyrat e tjera.

 

- Advertisement -

Ekspertët këshillojnë të zgjidhni pjesë klasike si p.sh. mantele, këpucë, çanta ose triko cilësore në këtë ngjyrë, në mënyrë që me sukses t’i plotësoni veshjet dhe t’i bëni kombinimet interesante.

Këta janë disa shembuj se si të bëni veshje të shkëlqyeshme me ngjyrë bezhë në rolin kryesor.

- Advertisement -

 

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...