E martë, 23 Korrik, 2024

Video që tregon si ekipet e pastrimit të oqeanit e shpëtojnë një delfin dhe e lënë të lirë

- Advertisement1-

Një video e postuar në internet tregon ekipet e pastrimit të oqeanit duke shpëtuar një delfin pranë Bali.

Anëtarët e ekipit nga 4Ocean panë gjitarin e detit gjatë një pastrimi muajin e kaluar, shkruan kidsofkosova.net.

- Advertisement -

Ata hoqën rrjetën e peshkimit të mbështjellë rreth gojës dhe bishtit të saj dhe më pas e lanë të lirë.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...