E diel, 19 Maj, 2024

E zë dollapi poshtë, vajza 3-vjeçare humb jetën, nëna e dëshpëruar i bën thirrje të gjithë prindërve

- Advertisement1-

Mbrëmjen e 18 dhjetorit në vitin 2004, 3-vjeçarja Meghan Beck ishte duke shijuar filmin, “Frosty the Snowman” para se të shkonte në shtrat.

Vogëlushja ishte në pritje të Krishtlindjeve dhe kishte vendosur të dekoronte biskota me vëllain e saj binjak, Ryan dhe vëllain e madh, Kyle.

- Advertisement -

Si rallë herë mëngjesin e ditës së nesërme nënën e saj e kishte zënë gjumi duke mos ditur çfarë po  ndodhte me vogëlushen e saj.

Mëngjesin e ditës së nesërme, Meghan kishte tentuar të hapte dollapin e vendosur në mur i cili fatkeqësisht u shpëkut dhe i ra përsipër vogëlushes, 3 vjeçare.

Si rrallë herë atë mëngjes nëna e saj, Kimberly Amato ishte përhumbur në gjumë dhe u zgjua nga të bërtiturat e bashkëshortit të saj.

- Advertisement -

E tmerruar ajo shkoi direkt në dhomën e gjumit për të parë se çfarë po ndodhte. Në momentin që hyri në dhomë Kimberly pa vogëlushen e saj të përhumbur dhe e bllokuar  në komodinën e saj.

Menjëherë ata telefonuan ambulancën për t’i dhënë ndihmën e shpejtë të voglës Meghan që fatkeqësisht nuk arritën ta shpëtojnë.

E dija në zemrën time se ajo nuk ja doli, Unë nuk isha gati ta pranoja, nuk jam akoma … por gjithmonë e mban atë shpresë.”– u shpreh nëna e të voglës.

- Advertisement -

Po atë natë Amato u ul dhe shkruajti një email ku njoftoi miqtë e saj për humbjen e vajzës, gjithashtu ajo që prej asaj dite filloi t’i bëjë thirrje të gjithë prindërve që të mbyllin mirë dollapët e tyre.  Nëse kanë fëmijë në shtëpi ata duhet të sigurohen pasi  ky gabim mund të jetë fatal.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...