E enjte, 22 Shkurt, 2024

E rëndë: Nëna vret tre vajzat e mitura, babai i gjen trupat e pajetë në shtëpi

- Advertisement1-

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Zelandën e Re, ku një nënë dyshohet se ka vrarë tre vajzat e saj të mitura.


Mediat e huaja, bëjnë me dije se se Lauren Dickason, 40 vjeç është akuzuar për vrasjen e tre vajzave të saj, dy binjaket në moshën 2-vjeçare dhe motrën e tyre në moshën 6-vjeçare.

- Advertisement -

Mësohet se nëna e viktimave Laruen sapo ishte transferuar në Zelandën e Re, pasi kohë më parë kishte jetuar me burrin në Afrikën e Jugut

Sipas policisë vendase, babai i viktimave Graham Dikason, kur u kthye në shtëpi rreth orës 10 të mbrëmjes dhe gjeti trupat e vajzave të tij të pajetë.

Policia u thirr nga fqinjët kur dëgjuan Graham të bërtiste dhe të qante.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...