E enjte, 20 Qershor, 2024

E rëndë: Kamioneta godet për vdekje një fëmijë 1 vjeçar në Kosovë

- Advertisement1-

Një fëmijë i moshës 1 vjeçare ka humbur jetën tragjikisht në një aksident trafiku në orët e mëngjesit.


Kamioneta dyshohet se ka goditur një fëmijë në rrugën “Mehmet Ali Vironi” në Prishtinë.

- Advertisement -

Përveç policisë lajmin për këtë ngjarje tragjike e ka bërë të ditur edhe nëna e fëmijës përmes një postimi në Facebook.

Sipas Policisë fëmija nuk ka mundur tu bëjë ballë lëndimeve dhe ka ndërruar jetë. Ndërkaq, ngasësi i kamionetës është dërguar në ndalim për 48 orë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...