E mërkurë, 22 Maj, 2024

E pazakontë: 7-vjeçarja me tatuazhe i sfidon të gjithë, ngre pesha 80 kilogramëshe

- Advertisement1-

Rory van Ulft nga Otava është një 7-vjeçare jo si gjithë të tjerat.

Ajo mund të kapë 32 kilogram, të bëjë ushtrime galiçe me 61 kilogramë dhe të ngrejë 80 kilogramë.

- Advertisement -

Ajo së pari filloi stërvitjen kur hyri në një klasë gjimnastike pas pesëvjetorit të saj. Rory gjithashtu mban tatuazhe të rreme në krahët e saj gjatë ngritjes së peshës, pasi mendon se shkojnë shumë.

Ajo u kurorëzua kampione e SHBA-së në peshëngritje në kategorinë për nën 11 dhe nën 13 vjeç në Kampionatin Kombëtar të Rinisë.

Vajza kalon gati 9 orë në javë duke u praktikuar në palestër dhe rreth 4  orë peshëngritje.

- Advertisement -

Shumë fotografi dhe video të Ulftit janë bërë virale në rrjete sociae, ku shumë njerëz e duartrokasin atë për aftësitë dhe forcën e saj në ngritjen e peshës.

Si në peshëngritje ashtu edhe në gjimnastikë, Rory është e rrethuar nga trajnerë të ditur. Ajo madje ka një mjek të familjes dhe një pediatër në mjekësinë sportive që kujdesen shumë mirë për të dhe  sigurohen që rritja e saj po shkon siç duhet.

   

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...