E diel, 19 Maj, 2024

E pabesueshme: Shikoni çfarë gjen britaniku 6-vjeçar në oborrin e shtëpisë

- Advertisement1-

Një djalë 6-vjeçar që jeton në Angli, ka gjetur një fosil rreth 500 milionë vite të vjetër në oborrin e shtëpisë së tij, shkruan The Guardian.

Siddak Singh Jhamat që e quajnë Sid, për Krishtlindje kishte fituar një set pajisjesh për “gjah” të fosileve.

- Advertisement -

Pikërisht për këtë çështje edhe i përdori, kur doli në kërkim të krimbave në oborrin e tij, por doli në fund se kishte gjetur një fosil.

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...