E diel, 21 Prill, 2024

E pabesueshme: Kjo video që u bë virale në TikTok shitet për 500 mijë dollarë

- Advertisement1-

Përdoruesi i TikTok, Nathan Apodaca tani po shet videon e tij virale si NFT. Me paratë ai dëshiron t’u blejë prindërve të tij një shtëpi.

Trendi NFT tani ka arritur edhe në TikTok. Videoja virale e përdoruesit Nathan Apodaca – e regjistruar në aplikacionin TikTok me emrin 420doggface208 – mund të blihet për të paktën 500,000 dollarë.

- Advertisement -

Video 23 sekondëshe e postuar në shtator 2020 e tregon atë në një skateboard. Me këngën “Dreams” nga Fleetwood Mac, ai shkon nëpër një rrugë boshe, ndërsa pi lëng mjedre nga Ocean Spray.

Apodaca papritmas u bë e njohur në të gjithë botën me këtë video. Vetëm në TikTok ka gjeneruar mbi 12 milionë pëlqime. Edhe anëtarët e Fleetwood – Mick Fleetwood dhe Stevie Nicks – postuan versionin e tyre të videos.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...