E diel, 19 Maj, 2024

E mrekullueshme: Foshnja e porsalindur përshëndet babain e saj me buzëqeshjen më të këndshme

- Advertisement1-

Është vërtetuar tashmë se baballarët dhe vajzat kanë një lidhje të veçantë.

Flávio Dantas, nga Rio de Janerio – Brazil, ishte i lumtur që nga fillimi i shtatzënisë për të bijën e tij shkruan HealthyFoodHouse, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Gjithçka që duhet të dini rreth komplikimeve të shtatzënisë me binjakë
Ndërsa, Tarsila Batista, partnerja e tij, tregoi se çdo mëngjes para se të shkonte në punë, Dantas, së pari përshëndeste foshnjën duke i thënë se “ Unë do jem gjithmonë aty”.

Në momentin e parë, duart e Dantas ndjenin lëvizjet e bebit brenda barkut të nënës.

(Fakte rreth shtatzënisë: Foshnjet që nga java e 26-të e shtatzënisë fillojnë të dëgjojnë tingujt nga bota e jashme, madje mund të qetësohen përmes zërave të prindërve)

- Advertisement -

Kur ekipi shëndetësor i’a dorëzoi prindërve, Antonellën në takimin e tyre të parë, Dantas, filloi të i fliste, ndërsa në ato momente, vogëushja hap sytë dhe i dhuron babit një buzeqëshje të këndshme.

Padyshim që ky do jetë një ndër momentet më unike për gjithë prindërit!

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...