E diel, 19 Maj, 2024

E mrekullueshme: Djali 5 vjeçar kthehet në hero, ia shpëton jetën nënës së tij

- Advertisement1-

Një 5 vjeçar është kthyer në “hero” të nënës së tij duke i shpëtuar jetën.

Pasi gjeti të ëmën shtrirë në dysheme Josh nuk u mendua dy herë por mori telefonin e tij në shtëpi dhe telefonoi 112, numrin e urgjencës që ai e kishte parë në ambulancën e tij të lodrave.

- Advertisement -

Ai më pas u vendos në kontakt me një oficer policie dhe ishte në gjendje të ngrinte alarmin.

Policia e Telford në Shropshire (Britania e Madhe) e falenderoi fëmijën për gjestin e tij.

Siç raporton BBC, komandanti i Policisë Lokale Jim Baker tha se “Josh ishte shumë i guximshëm. Ai qëndroi në linjë ndërsa ne arritëm të shkonim në shtëpinë e familjes dhe të sigurohemi që nëna e tij mori ndihmë mjekësore. Josh tashmë ka treguar se ai do të jetë një oficer i shkëlqyer i policisë dhe ne shpresojmë ta shohim përsëri kur ai të mbushë moshën për të qenë një rekrut i ri”.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...