E diel, 14 Prill, 2024

“E diela me Daorsën” – E ftuara e parë, Marigona Rexhepi nga PEMA / VIDEO

- Advertisement1-

Nga sot në “Kids of Kosova” fillon emisioni “E diela me Darosën”, që do të transmetohet çdo javë nga ora 12:00.

Daorsa në emisionin e saj të parë ka bërë një përzgjedhje tejet të mirë, ku ka ftuar koordinatoren e Qendrës së Kujdesit Ditor për fëmijë me nevoja të veçanta “PEMA”, znj. Marigona Rexhepi, qendër kjo që funksionin në qytetin e Ferizajt.

- Advertisement -

Znj. Rexhepi në bisedën me Darosën tregon për funksionimin e kësaj qendre, aktivitetet që zhvilluan gjatë këtij viti, dhe planet për 2021.

Për më tepër ndiqeni emisionin:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË | Mësuesja Anduena Hajredinaj: Kam ecur 3 orë këmbë paralufte për të mbajtur mësimin – ja rrëfimi im

Anduena Hajredinaj Buqani, e nisi profesionin si mësimdhënësve paralufte, saktësisht para 28 viteve. Kujton...

Drejtori Rrahim Bekteshi: Misionin e mësuesit e kisha në shpirt, ky mision rritej me kohën

Intervistë e drejtorit të shkollës ”Emin Duraku” në Prizren, ma.sc. Rrahim Bekteshi e realizuar...

INTERVISTË: Shqipe Berisha, mësuese në shkollën e të verbërve në Pejë: Puna në këtë institucion një mision – asnjëherë s’do të largohem

Qendra Burimore “Xheladin Deda “ në Pejë , e vetmja qendër në Kosovë që...

INTERVISTË| Fëllanza Kirajtani, koordinatore e cilësisë në shkollën “Emin Duraku” në Prizren: Të gjithë përgjegjës për rezultatin jo të mirë në PISA

Pas rezultateve të dobëta të PISA-s, shkolla fillore "Emin Duraku” në Prizren ka filluar...