E premte, 21 Qershor, 2024

“E diela me Daorsën”, e ftuar – pianistja Bulëza Gajtani / VIDEO

- Advertisement1-

Këtë javë në emisionin “E diela me Daorsën”, që transmetohet në “Kids of Kosova” dhe Gjirafa është e ftuar një talente që pritet të arrijë psejo edhe majat botërore të suksesit si pianiste.


Fjala është për Bulëza Gajtani, 10-vjeçaren nga Ferizaj e cila në intervistën virtuale me Daorsën përveç që tregon talentin duke i rënë pianos, gjithashtu flet edhe për karrierën e tij dhe synimet që ka për të ardhmen, shkruan Kids of Kosova.

- Advertisement -

Bulëza poashtu do të tregon edhe talentin e saj për pikturën.

Më poshtë mund të dëgjoni intervistën:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Pranvera Qerimi, mësuesja nga Ferizaj: Punën në arsim e nisa më 2022, ndjenjë e veçantë kur e kapa ditarin – s’do ta harroj...

Para dy vitesh nisi punën në arsim. Thotë se nuk do ta harroj kurrë...

INTERVISTË| Selvije Makolli, mësuesja nga Prishtina që pas orarit mëson fëmijët me kancer në Onkologji: Jam e lumtur që po ju ndihmoj

29 vite kontribut të çmueshëm në arsimin shqip si mësuese e matematikës, ku vazhdon...

INTERVISTË| Mirvete Bahtiri – drejtoreshë e shkollës “Zenel Hajdini” në Prishtinë: Të kërkojmë vazhdimisht ngritje të cilësisë në arsim

Intervistë me Mirvete Bahtiri - drejtoreshë e shkollës "Zenel Hajdini" në Prishtinë Sa është e...

INTERVISTË: Isa Zenuni, drejtor i shkollës “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës: Performanca e mësimdhënësve të bëhet nga inspektorët e arsimit

Gazeta Online AlbanianEducation.net që i dedikohet fushës së arsimit ditë më parë publikoi një...