E martë, 16 Prill, 2024

E dhimbshme: Vdes studentja 27-vjeçare

- Advertisement1-

Kush po drejtonte makinën në të cilën njëzetvjeçarja Gioia Muliere vdiq në San Benedetto dei Marsi (L’Aquila)?

I dashuri i vajzës, i cili mbeti i plagosur, u tha hetuesve në spital se nuk e drejtonte ai makinën. Por çështja është duke u hetuar dhe ekspertiza do të zbardhë se çfarë ka ndodhur.

- Advertisement -

Pasditen e djeshme, pas ekzaminimit autopsik nga mjeku mjek Antonio Tombolini, i caktuar nga Prokuroria (i pranishëm eksperti i familjes Muliere, Giuseppe Calvisi), trupi i vajzës që humbi jetën në moshën 20-vjeçare pas goditjes së dhunshme me makinën pas murit, natën e Pashkëve, iu dorëzua familjes për lamtumirën e fundit.

I dashuri i saj, MC, një 24-vjeçar nga Pescina, ndodhet ende i shtruar në gjendje shoku në spitalin Avezzano për shkak të frakturave të shumta të pësuar pas goditjes së dhunshme. Ndërkohë, familja Muliere ka caktuar një trupë avokatësh të përbërë nga Domenico Eligi, Fabrizio Ridolfi dhe Fabio Falcone, ndërsa i dashuri që është përfshirë në regjistrin e të dyshuarve për vrasje në rrugë ndihmohet nga avokatët Berardino Terra dhe Stefano Guanciale. Mbeten ende për t’u sqaruar shkaqet e aksidentit rrugor që i mori jetën studentes.

Askush nuk mund ta kuptojë se si Mito Alfa Romeo mund të humbiste kontrollin në atë pjesë të rrugës. Automjeti pa frenuar ka përplasur murin. Njëzet vjeçarja vdiq para se ambulanca ta çonte në spital.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Majlind Ferdulli emërohet ushtrues detyre i drejtorit në shkollën “Emin Duraku” në Gjakovë

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë, Eranda Kumnova-Baci, ka njoftuar se Majlind Ferdulli nga sot...

Nxënësi Riad Mani nga Prizreni fiton tre medalje në turneut e karates

Nxënësi Riad Mani nga shkolla "Emin Duraku" në Prizren ka fituar tre medalje në...

Besim Buja, mësimdhënësi nga Lipjani që kapi ditarin para 30-vitesh – organizoi mësimin shtëpi-shkolla në vitin 1991

Sot po ju prezantojmë mësimdhënësin nga Lipjani, Besim Buja, që kapi ditarin para 30-vitesh...

Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes “s’paske mësuar por të pimë kafe, e zgjidhim ndryshe”

Arlind Hajdaraj, ish student në Fakultetin e Edukimit në Gjakovë ka thënë se gjatë...