E enjte, 22 Shkurt, 2024

E DHIMBSHME: Vdes nga COVID, 24 vjeçarja shqiptare

- Advertisement1-

Një 24-vjeçare ka humbur jetën këtë të premte në një spital turk ku ishte dërguar për mjekim të specializuar, pasi ishte infektuar me Covid-19.


Sipas news 24 e reja është infektuar gjatë shtatzënisë së saj, ku për shkak të gjendjes shëndetësore mjekët vendosën që të bëjnë lindje të parakohshme, por gjendja e saj u përkeqësua dhe u transportua drejt Turqisë.

- Advertisement -

Lajmi i vdekjes së saj është konfirmuar nga familjarët ditën e sotme.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...