E hënë, 26 Shkurt, 2024

E dhimbshme: Vdes në moshë të re mësuesja Anesa Sabedini

- Advertisement1-

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini.


Këtë lajm e ka publikuar shkolla Liria në profilin zyrtar duke I shprehur ngushëllime familjes.

- Advertisement -

Telegrami i ngushëllimit: 

Familje e nderuar Sabedini! Me pikëllim të thellë morëm lajmin për shkuarjen në amshim të koleges tonë Anesa Sabedini.

Kjo dhimbje e jona lidhet me punën plot përkushtim dhe dashuri ndaj nxënësve.

- Advertisement -

Të kujtojmë si një arsimtare punëtore dhe e kujdesshme me gjithë ne.

Në emër të gjithë kolegëve dhe stafit të shkollës, pranoni ngushëllime të përzemërta.

Pusho e qetë Anesa jonë!Qoftë i përjetshëm kujtimi për kolegen tonë!

- Advertisement -

Nuk dihen shkaqet e ndarjes nga jeta të mësueses Anesa Sabedini.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nga Bujar Hajdarmataj: Sfidat e ushtrimit të profesionit të mësuesit

Rrallë mund të gjesh një profesion tjetër përveç mësuesisë ku mësimdhënësit janë obliguar e...

Mësuesit shqiptarë të shqetësuar: Të rinjtë flasin më mirë anglishten se shqipen

2024 është “Viti i Gjuhës Shqipe”, shpallur nga Ministria e Arsimit, për të treguar...

Nga Malvina Lamçe Rista: Shkëputur nga ditari i një ish-nxënëseje dikur…Sot mësuese

Dita kur mësuesja jote të kish' folur, ngritur zërin, apo kritikuar, ishte dita më...

Anulohet tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për...