E hënë, 22 Korrik, 2024

E dhimbshme: Pas betejës me leukeminë, vdes vajza 8-muajshe e futbollistit të njohur

- Advertisement1-

Vajza e futbollisit të njohur, Ashley Cain, u nda nga jeta vetë 8-muajshe.


30-vjeçari ndau me ndjekësit lajmin tronditës sot, duke shkruar krahas një fotografie:

- Advertisement -

“Pusho princeshë e parajsës. Unë do të të mbaj gjithnjë në zemrën time derisa të të mbaj përsëri në krah në parajsë”.

Po ashtu, edhe nëna e vogëlushes së ndjerë i bëri një dedikim mjaft të ndjerë.

“Ti je ëngjëlli im, rrahja e zemrës time, shpirti im, gjithmonë do të jesh me mua si një shenjë dore në zemrën time”.

Për javë të tëra, mjekët njoftuan prindërit se vogëlushja mund të kishte vetëm disa ditë për të jetuar, por Ashley dhe Safiyya refuzuan të heqin dorë nga shpresa.

Ata kishin mbetur të shkatërruar pasi mjekët gjetën më shumë tumore dhe mbaruan mundësitë për të shpëtuar vajzën e tij të vogël, që po luftonte me një formë të rrallë të leuçemisë.

Megjithatë, përkundër gjithë dashurisë dhe shpresës në botë, fëmija i ëmbël i çiftit është rrëmbyer mizorisht nga vdekja në vitin e parë të jetës së saj.

- Advertisement -rrrrrrr

Po ashtu, para pak ditësh Dwayne “The Rock” Johnson i dërgoi mbështetjeje Ashley Cain.

Ashley dhe gruaja e tij publikuan videon që Dwayne ua kishte dërguar pasi kishte marrë lajmin për sëmundjen e vajzës së tyre, Azaylia.

Ai dha një mesazh inkurajues duke thënë: ‘Ju i thoni atij luani të vogël që unë thashë. Le të shkojmë dhe të qëndrojmë të fortë’.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...