E enjte, 22 Shkurt, 2024

E dhimbshme: Në muajin e 7-të të shtatzënisë, ndërron jetë nga Covid 18-vjeçarja

- Advertisement1-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku ka humbur jetën një 18-vjeçare shtatzënë si pasojë e Covid-19.


Mediat vendase bëjnë me dije se 18-vjeçarja ishte në muajin e 7 të shtatzënisë dhe se prej disa ditësh po luftonte me virusin vdekjeprurës, betejë të cilën nuk arriti ta fitonte.

- Advertisement -

E reja vuante nga sëmundja e zemrës çfarë ka ndikuar edhe më shumë në shëndetin e saj.

“Të gjithë nga familja e saj ishin pozitivë në Covid-19, por ajo te ne u pranua me pasqyrë klinike të rëndë. Meqë kishte komplikime, gjegjësisht sëmundje të rëndë të zemrës dhe sindrom të rrallë gjenetik, për shkak të përkeqësimit të gjendjes e dërguam në klinikat në Shkup, ku pas disa ditësh mjekim ka vdekur”, tha drejtori i Spitalit të Gjevgjelisë, Dimitar Kërxhev.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...