E hënë, 26 Shkurt, 2024

E DHIMBSHME: Covid i merr jetën edhe një foshnje 3 javëshe në Kosovë

- Advertisement1-

Është shënuar edhe viktima më e re nga Covid-19 në Kosovë.


Këtë e ka bërë të ditur Bujar Vitija, gazetari që mbulon shëndetësinë, derisa ka zbuluar se foshnja tri javëshe kishte infeksion të rëndë në mushkëri dhe një problem tjetër shëndetësor.

- Advertisement -

Shkrimi i tij i plotë:

Nje foshnje tre javeshe ka vdek nga Covid-19 dje pasdite ne QKUK. Foshnja eshte vendos ne ventilim mekanik dhe nen perkujdesje te mjekeve, por fatkeqesisht infeksioni i rende ne mushkeri dhe nje problem tjeter shendetesor ia moren jeten.

Kjo eshte viktima me moshen me te re deri me tani ne Kosove. ?

- Advertisement -

Vaksinat per grate shtatzena dhe lehonat jane te sigurta. Vaksinohu!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...