E enjte, 22 Shkurt, 2024

E dhimbshme: 13-vjeçarja sakrifikon vetën për të shpëtuar motrën e saj nga mbytja në liqen

- Advertisement1-

Një vajzë 13 vjeç ka shpëtuar motrën e saj 10 vjeç pasi rrezikonte të mbytej në një liqen.


Nicole Sanders, 13 vjeç, ishte duke qëndruar mbi liqenin Ducklington në Witney, Oxfordshire duke mbajtur dorën e motrës së saj Teagan dhe një shoqeje tjetër, kur dyshemeja ku ato po qëndronin u rrëzua papritmas.

- Advertisement -

Adoleshentja luftoi dëshpërimisht për të mbajtur veten dhe kokën e Teagan mbi ujë, duke përdorur trupin e saj të vogël dhe gjithë fuqinë e saj, tha mamaja e saj për Mirror.

Njerëzit arritën të shpëtonin Teagan dhe fëmijën tjetër që rrëshqitën nën ujë gjatë incidentit tragjik në Korrik.

- Advertisement -

Njerëzit më vonë i thanë mamasë së saj Amanda se u deshën 25 minuta që vajza të gjendej, e vendosur në një parvaz 30 metra nën sipërfaqen e ujit. Ajo u shpall e vdekur në spital më vonë atë ditë.

Nëna e shkatërruar nga vdekja e vajzës kërkon që Liqeni Duckington të mbyllet në kujtim të vajzës së saj, pavarësisht kundërshtimit publik.

`Shkaku i vdekjes së Nikit nuk dihet zyrtarisht deri në një hetim më vonë këtë vit, por Amandës i është thënë se mushkëritë e saj ishin të mbushura me ujë dhe se ajo pësoi një arrest kardiak.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...