E mërkurë, 22 Maj, 2024

Dy motrat lindin foshnjat e tyre me 90 minuta diferencë, në dhoma ngjitur në të njëjtin spital

- Advertisement1-

Ato mendojnë se kjo rastësi është një shenjë nga babai i tyre që ka ndërruar jetë.

Dy motra nga Minnesota kanë lindur të dyja djem, me 90 minuta diferencë mes vete, në dhoma ngjitur në të njëjtin spital, shkruan “DailyMail”.

- Advertisement -

Kjo po që është një rastësi! Motrat Ashley Carruth dhe Brittany Schille e kuptuan që ishin shtatzënë në prill, dhe kuptuan se datat e tyre për të lindur ishin disa ditë diferencë, transmeton lajmi.net.

Por Ashely pati lindje të parakohshme disa ditë, duke lindur në të njëjtën ditë me Brittany. Ato tani kanë kaluar eksperiencën së bashku, dhe fëmijët e tyre kanë të njëjtën ditëlindje.

Ashely dhe Brittany jetojnë rreth 20 minuta larg njëra-tjetrës, prandaj edhe arritën të kalojnë shtatzënitë bashkë, por ato nuk e menduan se do të kalojnë edhe lindjen së bashku.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...