E hënë, 22 Korrik, 2024

Duket e pabesueshme, por ky fshat i Kosovës ka mbetur pa asnjë banor

- Advertisement1-

Këto shtëpi dikur ishin të mbushura me njerëz.

Ambienti ku dëgjohej atmosfera dhe mbretëronte harmonia e zhurma që krijonin fëmijët, tash e disa vite është shndërruar në një vend të qetë.

- Advertisement -

Dashuria e fshatarëve të Godenit të Vitisë për këtë vend është shumë e madhe, mirëpo kishte arsye që shtynë për ta braktisur vendin e tyre të lindjes.

Dikur banorë të këtij fshati, ndërsa tani janë bërë vetëm vizitor të tij.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...