E enjte, 22 Shkurt, 2024

Doktoresha shqiptare: Mjekëve t’iu bëhet paga minimale 1500 euro

- Advertisement1-

Vijon të përsëritet kërkesa për rritjen e pagave minimale të mjekëve shqiptarë në 1500 euro në mënyrë që të ndalohet fenomeni i largimit nga vendi.


Mjekja shiptare Elona Meta që punon në Gjermani, shprehet se qeveria duhet të miratojë ligjin për rritjen e pagave për personelin shëndetësor.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...