E enjte, 22 Shkurt, 2024

Dietologia shqiptare qanë me dënesë për vrasjen e 18-vjeçares nga Ferizaj – ky është mesazhi i saj për prindërit

- Advertisement1-

Dietologia e njohur shqiptare, Diola Dosti është tronditur nga rasti i vras.jes së tmerrshme të vajzës 18 vje.çare, Marigona Osmani.


Dosti në një paraqitje të drejtpërdrejt në Facebook nuk ka mundur t`i mbajë lotët, duke folur mbi gjendjen e vajzave në ditët e sotme, derisa ka bërë thirrje për edukimin e tyre.

- Advertisement -

“Është e tmerrshme, unë fillimisht do punojë fort për vajzat e mija që të bëhen të zonjat e vetes. Mos hiqni dorë së edukuari vajzave tuaja”, ka thënë mes tjerash ajo.

Dietologia e njohur u ka bërë thirrje prindërve që në vend të dasmave 5 mijë euroshe, t`iu blejnë vajzave libra e t`i shkollojnë ato.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...