E premte, 19 Prill, 2024

Deri në moshën 1 vjeçare nuk rekomandohet që bebet të konsumojnë mjaltin, kjo është arsyeja

- Advertisement1-

Mjaft i shiijshëm dhe i dobishëm për shëndetin e fëmijës suaj – mjalti, i cili nxirret nga nektari është një nga dhuratat më të mira të natyrës.

Të mirat e mjaltit, zakonisht fillojnë të konsumohet pas vitit të parë tek bebet, pasi ai përmban endospore që mund të jetë toksike dhe të shkaktoj probleme në organizmin e bebit tuaj shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Benefitet që vijnë nga mjalti janë:

-Vitamina dhe minerale: Shumë vlera ushqyese në një produkt të vetëm.

-Mbron mëlçinë: Vetitë e mjaltit janë aq të fuqishme sa ndihmojnë mëlçinë të kontrollojë nivelin e sheqerit në gjak.

- Advertisement -

-Veti shëruese: Ndihmon në kollitje dhe ftohje dhe shërimin e plagëve dhe djegieve.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...