E diel, 14 Prill, 2024

Ç’mrekulli: 2-vjeçarja shpëton mrekullisht, por shikoni si u rrëzua nga kati i 12-të

- Advertisement1-

Një vajzë 2-vjeçare nga Vietnami i mbijetoi një rënie nga kati i 12-të këtë fundjavë, falë një njeriu guximtar, i cili e priti atë në krah mrekullisht në çatinë e një lokali.


Kjo skenë dramatike ndodhi në Hanoi, ku fqinjët, nën britma tmerri, panë gjithçcka ndodhi teksa fëmija kaloi kangjellat e ballkonit.

- Advertisement -

Ndërsa gruaja filmonte fëmijën dhe panikohej për ndihmë, Gujen Gok Man, një person dërgesash që shpërndante pako nëpër qytet, ngriti sytë lart.

Pa hezitim, u pozicionua në vendin e duhur në kohën e duhur, duke arritur të kapte fëmijën që po binte drejt tokës.

 

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...

Sfida matematikore: Gjeni numrat në mënyrë që çdo trekëndësh dhe vijë horizontale të përmbajë numrat nga 1 deri në 9

Shumë prej jush do të thonë se matematika është shumë e mërzitshme dhe e...