E premte, 21 Qershor, 2024

Cilat janë gjërat që çdo prind do të donte të dinte para se të bëhej me fëmijë

- Advertisement1-

Të sjellësh në jetë një fëmijë është një nga vendimet më të rëndësishme në jetë. Ndoshta edhe më i vështiri për t’u marrë.


Prindërit e rinj e ndjejnë veten shumë të papërgatitur përpara kësaj përgjegjësie, pasi sado që të shohësh dhe të dëgjosh përjetimi personal është krejt ndryshe.

- Advertisement -

Disa nga gjërat që çdo prind do të donte t’i dinte para se të bëhej me fëmijë janë:

Do kesh shumë netë të gjata pa gjumë.

Ti nuk je personi i vetëm që influencon te fëmija yt, pavarësisht se e dëshiron shumë këtë gjë.

- Advertisement -

Sado të mundohesh nuk do jesh më kurrë vetëm.

Image result for parenting

Çdo gjë që ata mësojnë e ecura, e folura etj, ndodh kur ata duan jo kur ti do.

- Advertisement -

Fëmijët kanë gjithmonë nevojë për ushqim, nga ti.

Këto janë vetëm disa nga nevojat që kanë fëmijët dhe ti je i vetmi që mund t’ia përmbushësh.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...