E diel, 19 Maj, 2024

Çfarë suksesi: I riu nga Prizreni bëhet oficer i Marines Amerikane

- Advertisement1-

Jon Hoti, një i ri Prizrenas pas diplomimit në Huoston, nga sot është Oficer i Marines Amerikane edhe inxhinier i Marines.


Të rejat dhe të rinjtë nga Kosova, çdo ditë e më shumë po bëhen historia e jonë e suksesit, para të cilëve duhet të përulemi.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me plis e me flamur kombëtar – Shqiptari me veshje të veçantë diplomon në SHBA

Shqiptari Shkëmbim Ademi, ka vendosur që ceremoninë e diplomimit ta bëjë më ndryshe. I veshur...

Vlerësimi për licencim, nxënësit do t’i notojnë mësimdhënësit

Është mësuesi që vlerëson nxënësit, por kësaj here është radha e nxënësve për t'i...

‘Hallakaten’ maturantët e Ferizajit: Teksa veturat lëvizin, ata nuk e ndalin festën

Një qytetar ka realizuar një video në të cilën, sipas tij, protaganosit janë maturantët...

Pensionohet profesori Mustafë Hoti nga Rahoveci – dha kontribut 43 vite në arsim

Pas 43 vitesh përvojë pune në arsim, sot, është pensionuar profesori i lëndëve të...