E enjte, 22 Shkurt, 2024

Ç’duhet të hani në mëngjes, ju që doni të bini në peshë

- Advertisement1-

Një studim i ri ka zbuluar ekzaktësisht se çfarë duhet të konsumoni në mëngjes, nëse po përpiqeni të bini në peshë dhe bëhet fjalë për vakte me bazë bulmeti si smoothie-s të pasura me proteina.

Të mirat e onsumimit të një mëngjesi proteinik janë dokumentuar prej kohësh pasi ato ndihmojnë në rregullimin e glukozës në gjak dhe ju mbajnë të ngopur për më gjatë.

- Advertisement -

Tashmë, është zbuluar se proteinat e gjendura në vaktet me bazë bulmeti, japin rezultate më të mira të rënies në peshë sesa mëngjesi tradicional i pasur me karbohidrate.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...