E enjte, 22 Shkurt, 2024

Burri saudit me peshë 500 kg ecën për herë të parë, pas 6 vitesh

- Advertisement1-

Një 40-vjeçar saudit me peshë 500 kg rifitoi aftësinë e tij për të ecur pas një operacioni që përfshinte më shumë se 60 mjekë, infermierë dhe teknikë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai kishte gjashtë vjet që nuk mund të ecte për shkak të obezitetit.

- Advertisement -

 

Kryetari i Shoqatës Saudite për Kirurgjinë Endoskopike, Abdullah Al Dahyan, ndau një videoklip të shtetasit saudit, në të cilin ai shihet duke ecur mes brohoritjeve nga mjekët përreth tij.

Duke komentuar videon, Al Dhahyan tha: “Falë Zotit, Mansour Al Sharari më në fund ka rifituar aftësinë e tij për të ecur pas gjashtë vitesh që nuk ishte në gjendje ta bënte këtë. Tre muaj më parë ka filluar fizioterapinë, sportin dhe dietën dhe operacioni është realizuar me sukses një muaj më parë. Ai është gati të kthehet te familja e tij”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...