E enjte, 20 Qershor, 2024

Bie një shtresë e tavanit në shkollën fillore në Damanek të Malishevës, lëndohen 3 nxënës

- Advertisement1-

Në shkollën fillore “Ramadan Morina” në fshatin Domanek të Maliveshëvs, gjatë së premtes ra një shtresë e tavanit.


Si rrjedhojë, nxënësit të cilët ishin duke e mbajtur mësimin në njërën klasë, u larguan menjëherë jashtë duke u vendosur në një klasë tjetër.

- Advertisement -

E dy nga fëmijët morën trajtim mjekësor në Emergjencën e qytetit, ku sipas mjekut kujdestar, gjendja e tyre shëndetësore është stabile.

Ndërkaq, drejtori i shkollës, Hazir Kastrati, tha se sanimi i pjesës së dëmtuar do të bëhet gjatë së shtunës.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Pensionohet mësuesja Fahrije Rugova nga Prishtina

Është pensionuar mësuesja Fahrije Rugova. Njoftimin e ka dhënë shkolla "Xhemajl Mustafa" në Prishtinë,...

Mësuesja Mimoza Rexhvelaj: Njoh zv.drejtoreshë shkolle që tre vjet nga punësimi s’ka bërë një orë pune arsimore

Të fundit në botë thonë gojët e liga, posi posi ashtu ë? 🤯E lexove...

Këshilli i Prindërve kërkon që të premten të përfundojë viti shkollor, shkak temperaturat e larta

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar që procesi mësimor të përfundojë gjatë ditës...

Nga Faton Ismajli: Vetëlëndimi i 20 nxënësve nga sfida e TikToku-ut dhe edukimi për mediat

Edukimi medial si lëndë obligative është zgjidhja më e mirë nga rreziku me të...