E diel, 19 Maj, 2024

Bëri një foto fantastike para se të flinte, kur u zgjua nuk mund të besonte nga ajo që shihte

- Advertisement1-

Fuqia e natyrës është një gjë me të vërtetë e frikshme.

Nëse mendoni se dimrat tek ne janë të vështirë, ju me siguri nuk keni qenë në Rusi.

- Advertisement -

Disa fotografi tregojnë tregojnë pamje të pabesueshme të dimrit në Kamchatka, një vend në pjesën aziatike të Rusisë lindore

Ky lloj kaosi me dëborë është një gjë krejt normale në Kamchatka. Kush do të mendonte se bora mund të arrinte në katin e 4-të?

Edhe nëse keni arritur të dilni nga shtëpia në makinë, do të jetë e vështirë të lëvizni diku më tej. Një rast i tillë i ka ndodhur edhe një banori, i cili kur është zgjuar në mëngjes nuk ka arritur ta gjejë veturën nga bora e madhe.

- Advertisement -

Megjithatë banorët janë mësuar me një gjendje të tillë

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...