E enjte, 22 Shkurt, 2024

Bëri lindje të parakohshme, solli në jetë binjakët: 40 vjeçarja e infektuar me Covid në gjendje të rëndë

- Advertisement1-

Ditën e sotme, në pavionin e personave të cilët janë në gjendje të rëndë si pasojë e Covid-19, është raportuar të jetë edhe një 40 vjeçare e cila dy javë më parë ka sjellë në jetë 2 binjakë me lindje të parakohshme.


Mësohet se ka qenë në muajin e gjashtë të shtatzanisë kur është detyruar të bëjë lindje të parakohshme për shkak të gjendjes së shkaktuar nga virusi.

- Advertisement -

Ndërsa familjarët e 40 vjeçares, të cilët nuk pranuan të shpreheshin për kamerat, kanë thënë se janë në ankth lidhur me gjendjen shëndetësore të saj pasi prej ditësh nuk kanë marrë asnjë lloj informacioni nga mjekët.

Aktualisht burime për Fax News bëjnë me dije se 40 vjeçarja është në gjendje të rëndë nga Covid dhe po trajtohet intensivisht në spitalin e infektivit.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...