E premte, 19 Prill, 2024

Bëhu pjesë e kauzës së nxënësve të Prishtinës, duke blerë “Kartolinat e Vitit të Ri”

- Advertisement1-

Në prag të festave të fundvitit, nxënës të disa shkollave të Prishtinës kanë përgatitur “Kartolinat e Vitit të Ri”, e të cilat për tri ditë radhazi nga 15 deri më 17 dhjetor do të shiten në sheshin “Zahir Pajazit”, me fillim nga ora 14:00 e deri në orën 16:00.

Bëhet fjalë për nxënësit e shkollave “Asim Vokshi”, “Xhemajl Mustafa”, “Emin Duraku”  e “Pjetër Bogdani”.

- Advertisement -

Siç njoftojnë këto shkolla paratë e grumbulluara nga shitja e këtyre kartolinave do t’u dedikohen, Pediatrisë, Shtëpisë së të Moshuarve, Shoqatës së Autizmit, Shoqatës së Sindromës Down dhe “Handikosit”.

Ndonëse kartolinat nuk do të kenë kosto të madhe, nxënësit e këtyre shkollave ftojnë të gjithë bamirësit që të kontribuojnë në këtë kauzë të nxënësve./IndeksOnline/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...