E diel, 14 Prill, 2024

Behare Maksutaj zgjedhet ‘Miss Shqiptarja në botë 2020”

- Advertisement1-

Është mbajtur nata finale e edicionit garues ‘Miss Shqiptarja në botë 2020’.

E para që u zgjodh në këtë event është vajza Behare Maksutaj, bukuroshja nga Deçani e cila jeton në Zvicër.

- Advertisement -

Eventi i organizuar nga ‘Gecjan Group’, u transmetua ekskluzivisht çdo të diele në ekranet e radiotelevizionit 21 dhe në të morën pjesë vajza shqiptare nga e gjithë bota.

Beharja u zgjodh edhe ‘Miss Eleganca’ në mesin e 31 vajzave sa ishin në finale.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...