E premte, 19 Prill, 2024

Bebet që lindin në vjeshtë 2020, lista e emrave të rrallë dhe frymëzues

- Advertisement1-

Nëse jeni të dashuruar me pulovrat e trasha, kungujt, gjethet, Halloween-in, mollët, batanijet apo ҫdo gjë tjetër që të ofron vjeshta, nuk jeni vetëm.

Kanë mbetur edhe pak ditë dhe vapa ikën me gushtin. Ky është një lajm i mirë për të gjitha nënat shtatzënë, sepse edhe moti freskohet pak, dhe pritja e ëmbël bëhet më e lehtë.

- Advertisement -

Nëse fëmija lind mes shtatorit dhe dhjetorit, vjeshta do të jetë gjithmonë për të stina e preferuar. Megjithatë, fillimisht, nëse akoma jeni në kërkim të emrit të tij, ja një listë me disa nga emrat universalë të fëmijëve në stinën e vjeshtës. Disa mund t’ju duken qesharakë, të tjerë interesantë. Disa mund të merren në konsideratë. Hidhuni një sy.

Adam

- Advertisement -

Amber

Akia

Aster

- Advertisement -

Aurelia

Azalea

Barley

Bruna

Bruno

Celeste

Clay (Klei)

Cora (Kora)

Crimson

Dahlia

Dakota

Dafne

Doris

Ember

Emerald (a)

Emmy

Eve

Flint

Garnet

Hazel

Hazan

Hazel

Ivy (Ivi)

Jack

Jade (Jada)

Laurel

Lenox

Linden

Libra (ose Livra)

Mea

Magnolia

Maiza

Mon

Nova

Octavia

Olivia

Oliver

Opal

Oria

Phoenix

Radley

Raven

R(h)ea

Rory

Rosemary

Ro(w)an

Roian

Rubi

Ruela

Rya

Safron

Sapphire

Sienna

Silas

Talia

Tanny

Violet

Xander

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...