E martë, 21 Maj, 2024

Baballarët kanë rolin kyç për të luftuar depresionin tek gratë pas lindjes së foshnjes

- Advertisement1-

Kjo kohë, po që do jetë mjaft sfiduese, pasiguri e në disa raste dhe shqetësuese shkruan BellyBelly.

Kur një nënë përjeton depresion, e gjithë familja kalon pothuajse në atë periudhë.

- Advertisement -

Depresioni mund t’i bëj gratë të ndihen jo të duhura në rolin e amësisë.Zakonisht, kjo periudhë shkaktohet nga çrregullimet hormonale.

Mirëpo, në këtë çështje, baballarët kanë fuqinë për të luftuar efektet e depresionit pas lindjes, sipas studimit të fundit.

Për këtë arsyje, kur e dashura juaj po kalon në këtë fazë, ju duhet ta mbështesni atë, të jeni të durueshëm dhe mirëkuptues.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...