E premte, 19 Prill, 2024

“Babagjyshi” i mitur: 7 vjeçari shpenzon kursimet për dhurata për të izoluarit me Covid-19

- Advertisement1-

Një djalosh 7-vjeçar nga Maryland në SHBA, shpërndau pako për të moshuarit e izoluar nga koronavirusi.

Djaloshi i cili quhet Cavanaugh Bell shpenzoi të gjitha kursimet e tij prej 600 dollarësh për të blerë dhe shpërndarë pako për të moshuarit e karantinuar nga koronavirusi.

- Advertisement -

Misioni im është të ndihmoj njerëzit dhe t’u them atyre se unë jam këtu për ata“, u shpreh i mituri.

Me dashuri ne mund ta kalojmë këtë së bashku, dhe mund ta bëjmë botën një vend më të mirë për të jetuar“, tha Bell për CNN.

Djaloshi shpenzoi kursimet për ti blerë pako me dhurata të moshuarve.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...