E mërkurë, 22 Maj, 2024

Autobusi me fëmijë përplaset me kamionin, të paktën katër persona kanë ndërruar jetë

- Advertisement1-

Të paktën persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë lënduar, si pasojë e një aksidenti në Kinë.

Raportohet se në aksident është përfshirë një minibus që po transportonte fëmijët e kopshtit dhe një kamion. Ngjarja thuhet se ka ndodhur në qytetin Yuzhou në provincën Henan.
Në pamjet e publikuara, shihen njolla gjaku ngado, si edhe persona me plagë të konsiderueshme në trup.

- Advertisement -

Ende nuk dihen shkaqet kryesore të këtij aksidenti, por policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur dinamikën e plotë të saj.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...