E diel, 14 Prill, 2024

Atmosferë festive, parada e Babagjyshëve në Korçë / VIDEO

- Advertisement1-

Parada e Babagjyshëve, një traditë 10-vjeçare e qytetit të Korçës ka mbledhur dhjetëra fëmijë, të cilët në mënyrë simbolike kanë shëtitur në rrugët e qytetit duke e bërë më të prekshme atmosferën festive të këtyre ditëve.

Së bashku me babagjyshët fëmijë e të rritur kanë shpërndarë çokollata dhe karamele për të rriturit duke sjellë një atmosferë të gëzueshme të shoqëruar edhe me një koncert festiv.

- Advertisement -

Marshimi i babagjyshëve ka nisur përgjatë pedonales dhe ka vijuar drejt katedrales së qytetit.

Qyteti i Korçës mbetet destinacioni i përzgjedhur për trusitët vendas dhe të huaj në ditët e fundit të vitit.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...