E mërkurë, 22 Maj, 2024

Arita Alii, 14-vjeçarja nga Tetova – po ec suksesshëm në rrugën e modelingut

- Advertisement1-

Që në moshën 10 vjeçare ka nisur të merret me modeling. Ka fituar deri tani disa çmime, jo vetëm në trojet shqiptare, por edhe në Turqi.

Fjala është për Arita Alii, 14-vjeçaren nga Tetova e cila në një intervistë për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) flet për të arriturat e deritanishme, dhe planet për të ardhmen.

- Advertisement -

Kids of Kosova: Një prezantim i juaji?

Arita Alii: Jetoj në Tetovë, jam 14 vjeçare, dhe mësoj në shkollën fillore në Tetovë.

Kids of Kosova: Prej kur merreni me modeling?

- Advertisement -

Arita Alii: Kam 4 vite që merem me modeling, kam filluar që në moshën 10-vjeçare, eventin e parë e kam mbajtur në qytetin tim.

 

- Advertisement -

Kids of Kosova: Kur ka qenë pjesëmarrja juaj e parë dhe çfarë çmime keni fituar?

Arita Alii: Eventi im i parë ka qenë ne Tetovë ku fitova çmimin Miss Hollywoodi,dhe little princess, pastaj ka qenë në Antalya të Turqisë ku fitova çminin Best Performanc dhe Best Talent gjithashtu dhe little Grace.

Kam marrë pjesë dhe në Miss&Mister Children Albania ku jam shpërblyer me çmimin e Produksionit, pas disa muajve mora ftesen për javën e modës në Tiranë, në vitin 2019 u mbajt Miss&Miste Children Albania ku u shpërbleva me çmimin Golden Star Albania.

Në shkurt të këtij viti vajtëm në Kosovë ku prezantova koleksionin e fustanave me dizajnin tim dhe mora logon stilistja më e re An&Ar ku falënderoj producentën tonë Albana Cakshiri dhe agjencinë Albania Event Production që nxorri në pah talentin tim dhe që bën një punë të palodhshme.

Kids of Kosova: Cilat janë synimet tuaja për të ardhmen?

Arita Alii: Synimi im kur të rritem është të vazhdoj të merrem me modeling dhe të bëhem moderatore.

Kids of Kosova: Cili është mesahi juaj për bashkëmoshataret?

Arita Alii: Mesazhi im për bashkmoshatarët e mi është që nëse dëshironi dhe ëndërroni diçka mos hiqni dorë të keni besim në vetvete, sepse besimi në vete të ngre më lartë në jetë. (Kids of Kosova)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË: Isa Zenuni, drejtor i shkollës “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës: Performanca e mësimdhënësve të bëhet nga inspektorët e arsimit

Gazeta Online AlbanianEducation.net që i dedikohet fushës së arsimit ditë më parë publikoi një...

INTERVISTË | Mësuesja Anduena Hajredinaj: Kam ecur 3 orë këmbë paralufte për të mbajtur mësimin – ja rrëfimi im

Anduena Hajredinaj Buqani, e nisi profesionin si mësimdhënësve paralufte, saktësisht para 28 viteve. Kujton...

Drejtori Rrahim Bekteshi: Misionin e mësuesit e kisha në shpirt, ky mision rritej me kohën

Intervistë e drejtorit të shkollës ”Emin Duraku” në Prizren, ma.sc. Rrahim Bekteshi e realizuar...

INTERVISTË: Shqipe Berisha, mësuese në shkollën e të verbërve në Pejë: Puna në këtë institucion një mision – asnjëherë s’do të largohem

Qendra Burimore “Xheladin Deda “ në Pejë , e vetmja qendër në Kosovë që...