E hënë, 22 Korrik, 2024

“Alien” në kopshte, ja si do ti mirëpresin edukatoret të vegjlit, nënat “shpërthejnë” në rrjetet sociale

- Advertisement1-

Nuk ishte një fundjavë e qetë për nënat milaneze të cilat, të cilat përmes një postimi në Facebook nga Bashkia e Milanos që njoftonte rihapjen e parashkolloreve për fëmijët e tyre për 7 shtator, bënë një zbulim të hidhur.

Një edukatore postoi në komente foton e uniformës së tyre të re, dhe protesta e prindërve shpërtheu menjëherë në rrjete sociale.

- Advertisement -

Në foto mund të shihni një prej edukatoreve që do të mirëpresë të vegjlit në kthimin e tyre në klasë dhe mbishkrimi që shoqëron foton, midis sarkazmës dhe denoncimit, shkruante.

“Ne arsimtarët do të prezantohemi në këtë mënyrë me fëmijët dy vjeçarë që nuk na kanë parë për 6 muaj: me fustane plastike (model figurash për humbje peshe). As infermierët nuk janë të tillë. E turpshme, unë kurrë nuk kam provuar një organizim kaq të ulët në 22 vjet shërbim “.

Komentet e zjarrta të nënave kundër Bashkisë nuk vonuan.

” As në spital operatorët nuk trajtohen kështu, madje as në pediatri. Kjo uniformë është e papranueshme. Djali im do të ikë pas dy minutash.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kurti: Lajm i mirë, ngritja e Universitetit të Prishtinës në renditjen me të lartë në Webometrics ndonjëherë

Kryeministri Albin Kurti i është gëzuar lajmit Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është ngritur...

Shembull i mirë: Punëtorët teknik të shkollës “Dituria” në Ferizaj edhe në pushim kujdesen për mirëmbajtjen e oborrit

Punëtorët teknik të shkollës "Dituria" në Ferizaj edhe në pushim në këto ditë të...

Çfarë duhet të kenë parasysh mësuesit kur testohen për zhvillimin e tyre profesional?

Kur mësuesit testohen për zhvillimin e tyre profesional, është e rëndësishme të kenë parasysh...

Drejtoresha Jehona Lushaku-Sadriu: Arsimi jocilësor i ka shtyrë shumë familje ta lëshojnë Kosovën

Statistikat e fundit të maturës shtetërore kanë treguar një rënie drastike të pjesëmarrësve në...