E martë, 21 Maj, 2024

AJLIN nëna e 7 fëmijëve nga Tropoja, me dy fakultete të kryera

- Advertisement1-

Është vetëm 29-vjeçare dhe ka 7 fëmijë. Përveç një nënë e zonja, gjithashtu është edhe një grua e shkolluar dhe e punësuar.

Kjo është Ajlin Alfredaj, e cila padyshim se mund të quhet si “gruaja e hekurt” e Tropojës.
“Jam e diplomuar si Juriste dhe Master Shkencor Kushtetuese Administrative, gjithashtu jam diplomuar si mësuese e Edukimit Fizik Specialiteti Basketboll dhe Master Profesional, ndërsa aktualisht jam duke vazhduar Akademinë Politike me bursë studimi nga një projekt Zvicerian për Bashki të Forta”, thotë Ajlin për “Kids of Kosova”.

- Advertisement -

Ajlin është edhe Këshilltare Bashkiake në Tropojë. (Kids of Kosova)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...